Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

RENDITJA/ Vllaznia me hap kampioni “zhyt” Tiranën, Teuta dhe Skënderbeu prekin objektivat

Shkruar nga NEWSPORT
RENDITJA/ Vllaznia me hap kampioni “zhyt” Tiranën, Teuta dhe

Java e 26-të e Superiores ka prodhuar ndryshime në renditje. Skënderbeu pas fitores së arritur në Laç është futur në zonën e “final four”, ndërsa Teuta duke mposhtur Erzenin i ka marrë vendin e 8.

Egnatia nuk ia doli të fitojë sërish, teksa Vllaznia me 3 pikët e marra ndaj Tiranës e sheh veten 4 pikë larg rrogozhinasve. Superiorja sa vjen dhe po bëhet më interesante, kur kanë mbetur 10 javë nga “final four”.

Renditja e Superiores, pas javës 26-të:

  1. Egnatia 50 pikë
  2. Vllaznia 46 pikë
  3. Partizani 43 pikë
  4. Skënderbeu 37 pikë
  5. Dinamo 36 pikë
  6. Tirana 35 pikë
  7. Laçi 30 pikë
  8. Teuta 28 pikë
  9. Erzeni 26 pikë
  10. Kukësi 19 pikë

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga