Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

PSG bën goditjen e parë, arrijnë marrëveshjen me lojtarin francez

Shkruar nga NEWSPORT
PSG bën goditjen e parë, arrijnë marrëveshjen me lojtarin

Kur kanë mbetur edhe dy javë nga fundi i kampionatit në francë me Paris Saint-Germain që është shum pranë te rikthimi i titullit kampion. Tashmë ata kanë filluar të mendojnë për sezonin e ardhshëm. Sipas asaj që “L'Equipe”, ka arritur një marrëveshje parimore me lojtarin e Bayern Munich, Lucas Hernandez.

Mbrojtësit francez i skadon kontrata me Bayern Munich në vitin 2024, ka pranuar ofertën e drejtuesve të Parisit dhe nuk do të rinovojë me bavarezët. Pengesa e vetme e këtij operacioni është dëshira e gjermanëve për t’a mbajtur në ekip pasi është një lojtarë i rëndësishëm.

Këtë sezon 27-vjeçari është aktivizuar vetëm në 7 ndeshje me bavarezët çka e bën të mundur largimin e tij. Hernandez do të jetë një vlerë e shtuar për parizienët pasi ai mund të luaj si mbrojtës i krahut edhe si qendërmbrojtës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga