Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Progni nënshkruan për nënkampionët e Azerbajxhanit

Shkruar nga NEWSPORT
Progni nënshkruan për nënkampionët e Azerbajxhanit

Futbollisti i Skëndërbeut Gerhard Progni transferohet drejt Azerbaxhanit . Ai ka nënshkruar një kontratë dyvjeçare me skuadrën nënkapione të Azerbaxhanit,’’Zira’’.

Sezonin  fundit ai shënoi 5 gola me Skëndërbeun. Progni lë kështu kamionatin shqiptar për një eksperiencë në kampionatin azerë. Pas largimit nga Skëndërbeu lojtari nuk ka humbur kohë dhe ka nënshkruar me ekipin e ri. Skuadra azere e ka mbyllur sezonin e fundit në vend të dytë në kampionatin vendas. Progni ka luajtur edhe me ekipe të tjera të Superligës Shqiptare si me Flamurtarin, Partizanin, Kukësin. Për Prognin kjo është eksperienca e parë në një skuadër të huaj.

Tags:

VENDI vendi

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga