Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Problemet nuk kanë fund për Ronaldinhon, i sekuestrohen dy pasuri

Shkruar nga NEWSPORT
Problemet nuk kanë fund për Ronaldinhon, i sekuestrohen dy pasuri

Siç duket nuk kanë fund problemet për Ronaldinhon. Ish-ylli i Barcelonës dhe Milan nuk po kalon momente aq të mira, teksa shtypi në Amerikën e Jugun bën me dije se i janë sekuestruar dy pasuri.

Shkak është bërë mos shlyerja e borxheve përmes llogaerive të tij bankare, të cilët rezultuan të boshatisura. Në këtë mënyrë shteti i sekuestron atij dy prona të paluajtshme në Brazil, vendodhja fikse e të cilave ende nuk bëhet me dije.

Kujtojmë se ky nuk është problemi i parë, pasi edhe në të kaluarën, më saktësisht në 2018 i është konfiskuar pasaporta nga autoritetet braziliane. Ndërkohë në 2020 Ronaldinho bashkë me vëllain e tij, Roberto De Assis kaluan në muaj në burg në Paraguraj, pasi kanë përdorur një pasaportë false për të kaluar në një vend tjetër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga