Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Probleme për Real Madrid, ylli i ekipit kthehet i dëmtuar nga Kombëtarja, rrezikon El Clasico

Shkruar nga NEWSPORT
Probleme për Real Madrid, ylli i ekipit kthehet i dëmtuar nga

Luka Modric udhëhoqi Kroacinë në krye të gruipit të tyre në Nations League madje duke shënuar edhe një gol ndaj Austrisë. Kroati është kthyer tashmë në Madrid dhe në kontrollin mjekësor është raportuar një shqetësim. Mbingarkesa muskulore pritet ta mbajë kroatin jashtë fushave për një javë dhe rrezikon kështu El Clasicon.

Konfirmimi vjen nga vetë madrilenët që bëjnë të ditur se lojtari po stërvitet vecmas dhe jo me grupin. Modrric pritet të mungojë ndaj Osasunës, Shakhtar, Getafe dhe shpresohet të kthehet ndaj ukrainasve për të qenë gati për El Clasicon që luhet në Bernabeu në 16 tetor në orën 16:15.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga