Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

PREMIER LEAGUE/ Fulham mposhtet me Brojën në tribunë, ndalen Newcastle dhe Tottenham (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
PREMIER LEAGUE/ Fulham mposhtet me Brojën në tribunë, ndalen

Mbrëmjen e sotme janë zhvilluar 5 ndeshje të vlefshme për javën e 31 të Premier League. Këto sfida dhuruan spektaktël dhe gjithashtu u shënuan 11 gola.

Fulham u mposht në transfertë nga Nottingham Forest. Këta të fundit triumfuan me rezultatin 3-1, duke fituar pa probleme përballë Fulham, trajneri i të cilëve e la përsëri Armando Brojën jashtë ekipit.

Newcastle u ndal në shtëpi ku barazoi 1-1 përballë Everton. Po me rezultatin 1-1 përfundoi edhe ndeshje mes West Ham dhe Tottenham, me “Spurs” që nuk ia dolën të merrnin një 3 pikësh që u nevojitet shumë.

Në ndeshjet e tjera, Bournemouth fitoi 1-0 përballë Crystal Palace, ndërsa Burnley barazoi 1-1 me Wolverhampton.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga