Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Përmbysja e çmendur e Flamurtarit, kuqezinjtë i kujtojnë Vllaznisë vlonjatët e artë

Shkruar nga NEWSPORT
Përmbysja e çmendur e Flamurtarit, kuqezinjtë i kujtojnë

Kupa e Shqipërisë zhvilloi takimet e para për raundin e parë kualifikues ditën e sotme. Mes shumë rezultatesh spikat fitorja e Flamurtarit që përmbysi  çmendurisht brenda pjesës së parë avantazhin e Vllaznisë. Fitore kjo që kthen në memorie Flamurtarin e para shumë vitesh që rivalizonte në Superligë. Takimi u mbyll në 2-1 ku realizuan Fernando dhe Disha për Flamurtarin ndërsa Vulaj për Vllazninë.

Vlonjatët regjistrojnë këtë fitore si të parën pas 5 vitesh, kjo dhe si rrjedhojë e takimeve të radha mes dy ekipeve. Në vitin 2017 goli i Emiljano Mustës dhe Sekou Camara vendosnin fatet e atij takimi. Sot Musta është pjesë e Egnatias dhe Camara aktivizohet me Botosanin në Rumani, ndërsa Flamurtari synon të rikthehet në elitë pas këtij sezoni.

Kujtojmë që kjo është sfida e parë pasi do të zhvillohet dhe takimi i dytë në Shkodër me 12 tetor që do të vendos kush ekip vijon më tëj.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga