Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Përballjet direkte me Dinamon, Kukësi ka një arsye më shumë për të triumfuar

Shkruar nga NEWSPORT

Pushimet kanë përfunduar dhe Kukësi do përballet me Dinamon, në kuadër të javës së 16-të të Kategorisë Superiore. Të dyja skuadrat janë ndeshur me njëra tjetrën vetëm 3 herë në histori.

Verilindorët kanë statistika tejet të mira ndaj kryeqytetasve, teksa ia kanë dalë që të fitojnë 2 herë dhe të barazojnë 1 herë. E thënë me shifra, në 2016-tën, sfida direkte ka përfunduar 0-0 (Kupë), ndërsa po në këtë vit, kuksianët triumfuan 0-2 për Kupë. Në 2021-shin, ekipi i Longos mundi 0-1 dinamovitët për kampionat.

Kukësi-Dinamo do të luhet me datën 19 janar, me fillim nga ora 16.45. 90 minutëshi pritet me interes nga tifozët.

Ndeshjet direkte:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga