Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Nuk luajnë vetëm për mbijetesë, Teuta kërkon baraspeshën ndaj Erzenit

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk luajnë vetëm për mbijetesë, Teuta kërkon

Teuta dhe Erzeni do të duelojnë mes tyre në “Niko Dovana” në kuadër të javës së 26-të të Superioreës. Një duel direkt për mbijetesën, ku të dyja ekipet i janë “jetike” 3 pikët në këtë sfidë.

Shijakasit kanë aktualisht 26 pikë, 1 më shumë se durrsakët që ndodhen në vendin e 9-të në tabelën e klasifikimit. Skuadra e Skerdi Bejzade vjen pas fitores me Kukësin dhe ndaj “djemve të detit” do të synojnë një tjetër triumf.

Ndërkohë nga krahu tjetër durrsakët e Edi Martinit kanë grumbulluar 4 pikë në 2 sfidat e fundit dhe në shtëpinë e tyre nuk u lejohen hapat fals. Historia e përballjeve direkte mes të dyja skuadrave tregon se shijakasit udhëheqin ndaj durrsakëve.

Në 10 ndeshjet direkte mes tyre në Superiore, 4 janë fituar nga Erzeni, 3 kanë  përfunduar në favor të Teutës dhe po 3 sfida të tjera janë mbyllur në barazim. 11 gola kanë shënuar durrsakët dhe 7 janë shënuar nga skuadra shijakase.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga