Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Nuk ka fitues në 45 minuta, mbyllet në paqe pjesa e parë në Durrës

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk ka fitues në 45 minuta, mbyllet në paqe pjesa e parë në

Ka përfunduar në barazim pa gola pjesa e parë mes Erzenit dhe Egnatias, e vlefshme për javën e shtatë të Superiores. Një sfidë e luftuar nga të dy ekipet, por që në fund të 45 minutave nuk ka nxjerrë fitues. Shijakasit ishin të vendosur mirë në fushë duke u përpjekur për të shfrytëzuar hapësirat e lëna nga rrogozhinasit.

Por, skuadra e Edlir Tetovës di të mbrohet mirë dhe shpesh vë në vështirësi vendasit në këtë sfidë që zhvillohet në “Niko Dovana”. Në pjesën e parë ishte Zejnulai ai që u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 16-të të takimit. Tashmë skuadrat i janë drejtuar dhomave të zhveshjes për të rinisur pjesën e dytë pas 15 minutave.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga