Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Një 17-vjeçar nis punën me Mirel JOSËN, Vllaznia i beson talentëve

Shkruar nga NEWSPORT
Një 17-vjeçar nis punën me Mirel JOSËN, Vllaznia i beson

Të besuarit e Mirel Josës kanë zhvilluar këtë paradite seancën stërvitore të rradhës. Ekipi po përgatitet për ndeshjen e kthimit kundër Bylis, e vlefshme për Kupën e Shqipërisë. Në përgatitjet “anti-Bylis” ditën e sotme janë paraqitur dhe tre futbollistë nga akademia e te rinjve të klubit shkodran.

Bëhet fjalë për portierin e ekipit U-17 Fabian Lekaj, si dhe dy lojtarë të U-19 mbrojtësi Xhulian Kapllanaj dhe mesfushori Ëilliam Cungu. Vllaznia gjithmonë ka qenë një derë e hapur për të rinjtë dhe sfida e Kupës është një mundësi e mirë qër të rinjtë të shfaqin cilësitë e tyre.

Takimi i parë mes dy skuadrave e zhvilluar në Ballsh përfundoi 0-2 për shkodranët dhe janë me nje këmbë në turin tjetër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga