Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Nga porta nisin “skarcimet”, portieri titullar i Bayern Munich bën gati “valixhet”

Shkruar nga NEWSPORT
Nga porta nisin “skarcimet”, portieri titullar i Bayern Munich

Thomas Tuchel nuk ka vetëm një listë të lojtarëve që do të tarnsferojë në  Bavari, por edhe një tjetër listë pë rata që nuk i ka në planet e sezzonit të ardhshëm.

Ish-timonieri i Chelsea e nis që nga porta. Paraqitjet e Sommer në ndeshjet e fundit nuk i kanë pëlqyer aspak dhe në këto kushte me shumë gjasa zviceriani pritet të largohet nga Gjermania.

Në verë pritet të rikthehet Neuer dhe rikthimi i tij i hap derën e largimit Sommer, i cili duket tashmë me “valixhe” në duar. Siç duket aventura e tij te kampionët e Bundesligës do të zgjasë vetëm 6 muaj, pasi në janar veshi fanelën e bavarezëve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga