Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

MOUNT larg “Stamford Bridge”, CHELSEA gjen zëvendësuesin po në Premier League

Shkruar nga NEWSPORT

Mason Mount është gjithmonë e më larg “Stamford Bridge”. Edhe pse ka kontratë deri në vitin 2024 përsëri anglezi me shumë gjasa do të largohet gjatë merkatos së verës, pasi palët nuk janë të kënaqur mes tyre.

Në këtë mënyrë drejtusit e Bluve kanë nisur punën për gjetjen e një zëvendësuesi dhe sipas “ESPN” “grepat” janë hedhur po në Premier League.

Chelsea është duke shqyrtuar mundësinë e transferimit të mesfushorit ofensiv Fulhamit, Andreas Pereira. Fulhami pritet të kërkojë ndërmjet 30 dhe 40 milionë euro për ish-lojtarin e Manchester Unitedit.

[caption id="attachment_685398" align="alignnone" width="300"] Andreas Pereira, Fulham[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga