Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milan në gjendje kritike, skuadra e Etrit BERISHËS e turpëron në "tempullin" e kuqezinjve

Shkruar nga NEWSPORT
Milan në gjendje kritike, skuadra e Etrit BERISHËS e turpëron

Milani ka dështuar të marrë fitore edhe përballë publikut të tij. Kuqezinjtë u shtangën nga skuadra e Atalantas në "San Siro".

Kuqezinjtë e nisën mjaft mirë ndeshjen kur Gonzalo Higuain shënoi që në minutën e dytë. Pjesa e parë përfundoi me Milanin që buzëqeshte. Por takimi përfundoi me akt dramatik për vendasit të cilët prishën avantazhin e Milanit në minutën e 54-t me Papu Gomez dhe në fund të ndeshjes Emiliano Rigoni la në heshtje tifozët e vendas duke anuluar golin e Giacomo Bonaventuras.

Pas javës së katërt Milan ka grumbulluar vetëm 5 pikë dhe e sheh veten në vendin e 13. Pozicioni i Gennaro Gattusos në pankinën e "Djallit" lëkundet seriozisht pas kësaj jave.

Tags:

SERIA A BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga