Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

Merkato gazetarësh, OVERSPORT bën “pazar” te RTSH-ja

Shkruar nga NEWSPORT

Ishim mësuar ta shihnim në RTSH Sport, por tashmë Ermal Muskaj ka zgjedhur të vijojë karrierën në një tjetër platformë të rëndësishme televizive.

Bëhet fjalë për OVERSPORT, kompania mediatike që arriti të siguronte transmetimin e Superiores për 3 vitet e ardhshme. Është vetë gazetari që në një postim në rrjetet sociale tregon këtë hap të radhës në jetën e tij profesionale.

“Pas 6 vitesh përfundon rrugëtimi në RTSH Sport dhe Radio Tirana. Falënderime dhe mirënjohje pafund. Sfidë e re, Oversport”, shkruan Muskaj në facebook-un e vet.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga