Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Mediat britanike elozhe Brojës: Sulmuesi që i ka munguar Chelsea, u kthye në hero

Shkruar nga NEWSPORT
Mediat britanike elozhe Brojës: Sulmuesi që i ka munguar Chelsea, u

Armando Broja shënoi një gol spektakolar me Chelsea në derbi ndaj Fulham. Paraqitja dhe rikthimi me gol i sulmuesit të kombëtares pas dëmtimit ka bërë që të gjithë në Britani të flasin për të. Pavarësisht vlerësimit që mori nga Pochettinho, për Brojën nuk i ndal elozhet as “The Sun”.

Burimi në fjalë thekson se Broja është pikërisht sulmuesi që i ka munguar Chelsea gjatë kësaj kohe dhe paraqitja e tij nuk fushë nuk të lë asgjë të kuptosh që ka 11 larg topit, ndërsa e ka vlerësuar me notën 8-të.

 “Duket si sulmuesi i duhur që i ka munguar Chelseat gjithë këtë kohë. Humbi një rast në fillim të sfidës, por u kthye në hero duke shënuar golin e parë në Ligën Premier pas një viti”, ka shkruar “The Sun”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga