Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Mbyllen 18 javë, por ndërrohen 17 trajnerë në Superiore

Shkruar nga NEWSPORT
Mbyllen 18 javë, por ndërrohen 17 trajnerë në Superiore

Tashmë Superiorja ka ulur siparin për këtë vit të 2016-tës. Janë mbyllur 18 javë të mbushura me emocion, rivalitet, kontestime nga 10 skuadrat e Supeiores. Por ndryshe nga vitet e tjera në këto javë janë ndërruar 17 trajnerë. Partizani e nisi me Sormanin, por tashmë ka Starovën. Tiranën e startoi sezonin me Ilir Dajën, por tani "timonin" e ka marrë Mirel Josa. Gugash Magani e filloi te Flamurtari me ide të qarta, por vendin e tij e zuri Mezani pasi ai u largua drejt Teutës. Kukësi, Skënderbeu, Luftëtari dhe Vllaznia janë 4 skuadrat që nuk e kanë ndërruar trajnerin e tyre.

Skuadrat me trajnerët e tyre në këtë sezon futbollistik:

Partizani - Sormani, Starova

Tirana - Daja, Josa

Kukësi - Gjoka

Skënderbeu - Agostineli

Luftëtari - Milinkoviç

Vllaznia - Cungu

Flamurtari - Magani, Mezani

Teuta - Bexhi, Çevoli, Magani

Laçi - Troisi, Ndreu

Korabi - Mërgjyshi, Haxhiu

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga