Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

“Loro Boriçi” si asnjëherë këtë sezon, Vllaznia “all-in” me tifozët në Klasike

Shkruar nga NEWSPORT
“Loro Boriçi” si asnjëherë këtë sezon,

Vllaznia pret Tiranën, të shtunën në stadiumin “Loro Boriçi”. Takimi i javës së 26-të luhet në orën 17:00 dhe pritet me mjaft interes. Shkodranët me shumë gjasa do vërshojnë në stadium si asnjëherë tjetër këtë sezon.

Forma e mirë e kuqebluve dhe arritja e vendit të dytë, janë një shkak më tepër për shkodranët që të mbushin stadiumin e tyre. Për më tepër, kur sfida e radhës është ndër më historiket në futbollin shqiptar.

Me Qatip Osmanin dhe tifozët shkodran në krahë, lojtarët pritet të hidhen “all-in” në fushë. Kjo supersfidë do mbyllë javën e 26-të dhe renditja do të ndajë rrugë për vazhdimësinë. Kujtojmë se Vllaznia në vendin e dytë numëron aktualisht 8 pikë më shumë se Tirana e vendit të katërt.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga