Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Largimi i Kane, Tottenham bën gati listën me 5 kandidatët për të zëvendësuar anglezin

Shkruar nga NEWSPORT
Largimi i Kane, Tottenham bën gati listën me 5 kandidatët

Harry Kane u largua nga Tottenham dhe u transferu te Bayern Munich. Një largim me peshë për “Spursat” të cilët do të duhet të gjejnë një zëvendësues për anglezin.

Drejtusit nuk duan të humbin kohë, pasi tashmë sezoni i ri në Premier League ka nisur dhe synojnë të gjejnë sa më shpejt një “gjahtar” goli. Në listë janë 5 emra potencial që pritet të nisin drejtuesit kontaktet për një transferim te Tottenham.

Sipas “Gazzetta dello Sport” listën e udhëheq Romelu Lukaku, i cili akoma nuk ka vendosur për të ardhmen e tij, teksa te Chelsea nuk e kanë në plane. Një tjetër emër është sulmuesi i Portyos, Mehdi Taremi.

Gjithashtu në radarin e “Spursave” ndodhet edhe lojtari i Arsenalit, Folarin Balogun. Futbollisti i 4-të që ësht ënë listë bëhet fjalë për Gift Orhan, i cili luan me Gent dhe në fund, por jo më pak i rëndësishmi është Dushan Vlahovic. Mbetet të shihet në ditët në vazhdim se cili prej futbollistëve do të mund të veshë fanelën e Tottenham.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga