Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Lajm i shkëlqyer për Ancelotti, “talismani” i skuadrës kthehet në stërvitje dhe do të jetë gati kundër Liverpool

Shkruar nga NEWSPORT
Lajm i shkëlqyer për Ancelotti, “talismani” i

Real Madrid ka marrë një lajm të mirë në vigjilje të ndeshjes në Champions League përballë Liverpool. Karim Benzema është rikthyer të stërvitet me skuadrën. Sulmuesi u la pushim dje nga Ancelotti në fitoren ndaj Osasunës. Kjo ishte një masë për të mos rrezikuar dhe që Benzema të jetë plotësisht i gatshëm për sfidën e së martës.

Sipas “Mundo Deportivo” francezi bëri një seancë të plotë stërvitore ditën e sotme në Valdebebas. Gjithashtu në stërvitje është rikthyer edhe Ferlan Mendy, por nuk pritet të udhëtojë për në Liverpool. Toni Kroos dhe Tchouameni po luftojnë në garë me kohën për të qenë të gatshëm për Champions.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga