Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Lajm i mirë për Napolin, Osimhen gati për sfidën ndaj Cagliarit

Shkruar nga NEWSPORT
Lajm i mirë për Napolin, Osimhen gati për sfidën ndaj

Napoli ka marrë një lajm shumë të mirë para sfidës me Cagliarin, takim që do të luhet ditën e nesërme në orën 15:00. Victor Osimhen është bashkuar ditën e djeshme pjesës tjetër të skuadës në stërvitje, duke gëzuar kështu stafin e kampionëve.

Sulmuesi ka marrë ngarkesën e duhur dhe do të jetë i gatshëm për duelin e së nesërmes. Skuadra napolitane do të ketë kështu një “armë” më shumë për këtë sfidë, e cila është e vlefshme për javën e 25-të të Serie A.

Kujtojmë se Napoli këtë sezon është shumë larg pritshmërive, madje kampionët e italisë aktualisht janë edhe jashtë çdo kompeticioni europian. Ndodhen në vendin e 9-të me 36 pikë pas 24 ndeshjesh.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga