Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Lajm i keq për Gugash Maganin, dëmtohet lideri i skuadrës dhe do të mungojë gjatë

Shkruar nga NEWSPORT

Lushnja këtë sezon ka si objektiv një vend në “Play-Off”, teksa aktualisht mban vendin e 7-të në tabelën e klasifikimit me 19 pikë, 4 më pak se Korabi i vendit të 6-të. Takimi i radhës për lushnjarët do të jetë ndaj Luzit, sfidë që do të luhet ditën e nesërme në orën 13:30 në transfertë.

Gugash Magani bëhet me “dhimbje koke” pasi është dëmtuar një nga liderët e skuadrës. Bëhet fjalë për Ronald Disha, i cili sipas informacioneve do të mungojë për 5 javë. 24-vjeçari u dëmtua ndaj Elbasanit dhe tashmë ish-trajneri i Teutës nuk do të mund të llogarisë shërbimet e tij për 5 sfidat e ardhshme.

Një mungesë e rëndësishme për lushnjarët, pasi mbrojtësi këtë sezon është një pikë kyçe në formacionin e Maganit.

[caption id="attachment_721104" align="alignnone" width="647"]Ronald Disha Ronald Disha[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga