Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kupa e Maqedonisë/ Ekipet shqiptare mësojnë kundërshtarët

Shkruar nga NEWSPORT
Kupa e Maqedonisë/ Ekipet shqiptare mësojnë

Ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut është hedhur shorti për fazën e 1/8 të Kupës së Maqedonisë. Në këtë mënyrë ekipet shqiptarë të Maqedonisë kanë mësuar edhe kudnërhstarët e tyre në këtë fazë.

Goglat vunë përballë Strugës skuadrën e Vorska Sport. Skuadra e Shpëtim Duros është fituesja në fuqi. Ndërkohë Shkëndija e tetovës do të sfidojë në këtë fazë Rabotnickin.

Shkupi ka peshkuar ekipin e Ohridit, ndërsa gostivari vihet përballë Brera Strumucës. Gjithashti Bashkimi i Kumanovës do të masë forcat me Sileksi. Ndërkohë ndeshjet e tjera që do të luhen në këtë fazë janë edhe Vardari – Makedonija Gjorce Petrov, Bregallnica – FC Jang Tim dhe Pelisteri – Tikveshi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga