Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Kundërshtarët e Shqipërisë, trajneri i kuqezinjve "skanon" dy takimet e para

Shkruar nga NEWSPORT
Kundërshtarët e Shqipërisë, trajneri i kuqezinjve

Për sa i përket dy takimeve të ardhshme me Izraelin dhe Skocinë, numri 1 i pankinës së Shqipërisë i analizon si dy tablo të ndryshme. Ecuria në këtë fazë dhe në kualifikimin për EURO 2020 varet totalisht nga mënyra se si do ta nisin kuqezinjtë debutimin në Ligën e Kombeve me Izraelin.

"Dy tablo të kundërta Izraeli me Skocinë.  Me të parët jemi në shtëpi. Të luash në 'Hampden Park' është një presion, një zjarr. Për ne ky kompeticion është shumë i rëndësishëm, duhet të nisin me Izraelin pozitivisht", veçoi ish-asistenti i Fabio Capellos te Rusia.

Tags:

KOMBETARJA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga