Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Kërkojnë vazhdimësinë në Kurbin, një lezhjan gjykon në Laçi - Vllaznia

Shkruar nga NEWSPORT
Kërkojnë vazhdimësinë në Kurbin, një lezhjan

Laçi – Vllaznia është një nga duelet që do të luhet ditëne  sotme duke nisur që nga ora 13:30. Duel majft i rëndësidshëm për të dyja skuadrat që do të bëjnë ems tyre llogaritë për javën e 22-të të Superiores, me duelin që do të luhet në Laç.

Qatip Osmani dhe ekipi i tij nuk e njohin humbjen prej 6 javëshb, teksa ndaj kurbinasve do të synojnë një tjetër 3 pikësh për të mbajtur hapin e kryesuesve. Ndërkohë nga krahu tjetër vendasit duan fitoren në shpëti për të qenë më afër “Final – Four”.

Për këtë takim që pritet të jetë i luftuar deri ën fund janë mësuar edhe arbitrat që do të vendosin drejtësi. “Neësport.al” ka mësuar edhe emrat e tyre.

Arbitra:

Arbitër kryesorë: Eldorjan Hamiti

Asistent 1: Xhuljo Mani

Asistent 2: Nuri Rrapaj

Arbitër i 4: Daniel Vrapi

VAR:  Albert Doda

AVAR: Feliks Kolleshi

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga