Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

ZYRTARE/ Pretendent për ngjitjen, klubi i Kategorisë së Parë merr sulmues nga kampionati gjerman

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Pretendent për ngjitjen, klubi i Kategorisë së Parë
Manfredas Ruzgis

Vora është përforcuar në sulm me Manfredas Ruzgis. Sulmuesi 27-vjeçar vjen në Shqipëri pas ekspericës në ligën e katërt gjermane me SC Ëiedenbruck.

Klubi i Vorës ka objektiv sezonal rikthimin në Superiore. Pasi në edicionin e fundit tentuan përmes “play out”, drejtuesit kanë sërish ambicie për elitën e futbollit shqiptar.

Njoftimi i Vorës:

"Manfredas Ruzgis goditja i rradhës. Ju njoftojmë që kemi arritur marrëveshje me sulmuesin nga Lituania Manfredas Ruzgis i cili bashkohet me klubin tonë.

Manfredas sezonin e fundit ishte pjesë e skuadrës e SC Wiedenbrück ku pati paraqitje të shkëlqyeshme që bindi kryesinë tonë për të nënshkruar me të, në të kaluarën ka luajtur me skuadra si; RË Oberhausen, TuS Erndtebrück, FC Köln II në Gjermani dhe FC UNA Strassen ne Hollandë, Manfridas është pjesë dhe e kombëtares së Lituanisë.

Prezantimi i futbollistit do bëhet me 1 korrik në zyrat e klubit tonë".

ZYRTARE/ Pretendent për ngjitjen, klubi i Kategorisë së Parë
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga