Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

KATEGORIA E DYTË/ 6 ndeshje ditën e sotme, Grupi A & B mbyll javën e 9-të

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ 6 ndeshje ditën e sotme, Grupi A & B mbyll
Kategoria e Dytë do të mbyllë ditën esotme javën e 9-të. 12 ekipe zbresin në fushën e lojës për të luajtur 6 ndeshje paralelisht në orën 13:30. Dy sfida do të luhen në Grupin A ku Besëlidhja dhe Veleçiku do të presin në shtëpi Adriatikun dhe Tërbunin. Në Grupin B do të zhvillohen 4 beteja. Pogradeci kërkon fitoren me çdo kusht për të vijuar ndjekjen pas Luftëtarit kryesues. Shkumbini synon 3 pikë në trasfertë me Këlcyrën për të përforcuar pozitat në zonën ‘Play-Off’. Ndeshjet e tjera do të jenë Delvina – Butrinit dhe Turbina – Maliqi, ndërsa Labëria është pushim këtë javë.

Ndeshjet e ditës:

Grupi A

Besëlidhja – Adriatiku Veleçiku – Tërbuni

Grupi B

Devolli – Pogradeci Delvina – Butrinti Turbina – Maliqi Këlcyra - Shkumbini

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga