Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Ish-kapiteni i Tiranës gati për rikthimin, vetë trajneri zbulon detajet

Shkruar nga NEWSPORT
Ish-kapiteni i Tiranës gati për rikthimin, vetë trajneri zbulon

Filip Najdovski është mungesa e Tiranës në tri ndeshjet e fundit. Mbrojtësi i bardhebluve, që 1 sezon më parë ishte dhe kapiteni i skuadrës, mungoi në 2 ndeshje të Superiores dhe atë të Kupës ndaj Teutës. Asnjë prej tyre nuk u fitua.

Vetë trajneri Erbim Fagu është shprehu për Najdovskin se ka filluar stërvitjet individuale. Për më tepër, ai ka shtuar se pritet t’i bashkohet pjesës tjetër të skuadrës për 1 javë.

Ndaj Vllaznisë të shtunën dhe përballë Teutës për Kupë më 6 mars, sërish pritet të mungojë. Rikthimi në fushën e blertë me shumë gjasa do të vijë ndaj Egnatias.

Tirana po kalon periudhën më të vështirë të sezonit. Kështu një rikthim në skuadër do të ishte mëse i mirëpritur.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga