Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Incidentet me Rumaninë, flet ylli i Rapidit të Bukureshtit: Gjëra politike

Shkruar nga NEWSPORT
Incidentet me Rumaninë, flet ylli i Rapidit të Bukureshtit: Gjëra

Albion Rrahmani ka folur për ndeshjen mes Rumanisë dhe Kosovës, ku pati incidente në shkallët e stadiumit.

Thirrjet e shumta kundër kosovarëve dhe pankartat e shpalosura kundër Kosovës, çuan gati në shtyrjen e takimit. I pyetur nga mediet rumune rreth asaj përballjeje, Rrahmani tha për mediet:

“Nuk e di se çfarë të them, janë gjëra të karakterit politik. Ne shkuam në dhomat e zhveshjes dhe gjyqtari tha se duhet të luanim. Loja vazhdoi, por gjërat nuk shkuan mirë për ne”, deklaroi ai.

Kujtojmë që Albion Rrahmani shkëlqeu mbrëmë në fitoren 3-1 të Rapidit të Bukureshtit kundër Clujit, duke realizuar 2 gola.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga