Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ilir DAJA ka në “dorë” Slavian e Pragës, flet trajneri i çekëve: Kërkojmë ndihmën e Ballkanit

Shkruar nga NEWSPORT
Ilir DAJA ka në “dorë” Slavian e Pragës, flet

Slavia e Pragës e eleminoi zyrtarisht Ballkanin nga Conference League pas fitores së djeshme 1-0 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Mjaftoi një gol që ëndrrat e suharekasit të përfundonin. Megjithatë çekët janë të varur sërish nga ekipi i Ilir Dajës.

Ata duhet të fitojnë në ndeshjen direkte me Sivasporin, si dhe Ballkani duhet minimalisht t’i marrë një barazim në transfertë Cluj. Për këtë ka folur trajneri Trpisovsky i cili ka thënë:

“Duhet të presim këtë ndihmë nga Ballkani, por Cluj është shumë i fortë në shtëpi”, ka përfunduar ai.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga