Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

I dhuroi Interit Superkupën e 3-të radhazi, Lautaro drejtuar tifozëve: Gjithçka për ju, e merituam

Shkruar nga NEWSPORT
I dhuroi Interit Superkupën e 3-të radhazi, Lautaro drejtuar
Interi fitoi ndaj Napolit Superkupën e Italisë. Golin vendimtar në këtë sfidë e shënoi Lautaro Martinez, i cili ka shënuar në 3 finale radhazi për t’i dhuruar zikaltërve Superkupën e 3-të radhazi. Pas këtij suksesi ka reaguar në rrjetet sociale argjentinasi, i cili ka theksuar se e gjitha është për tifozët. Ndër të tjera nënvizon se skuadra e tij e meritoi këtë trofe për lojën që po zhvillon këtë sezon. “Të fitonim Superkupën ishte një nga objektivat e sezonit. Luajtëm një finale të madhe dhe e merituam. Edhe 1 vit ky trofe do të qëndrojë në shtëpinë tonë. Gjithçka për ju tifozët e mrekullueshëm. Dje festuam të gjithë bashkë, ndërsa sot i kthehemi angazhimeve për ndeshjet e radhës që janë po kaq të rëndësishme”, ka shkruar kampioni i botës.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga