Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Gjithnjë e më larg Barcelonës, gjigandi anglez ka gati 100 milionë euro për Gavin

Shkruar nga NEWSPORT
Gjithnjë e më larg Barcelonës, gjigandi anglez ka gati 100

Është raportuar se Chelsea është favorit për të nënshkruar me Gavi nga Barcelona në dritaren e janarit ose në fund të sezonit.

Mauricio Pochettinos do t'i jepen disa fonde të tjera transferimi për të nënshkruar me lojtarët që ai beson se mund të ndihmojnë në përmirësimin e ekipit dhe Gavi është në listën e blerjeve.Sipas mediave angleze, Chelsea është favoriti për të fituar shërbimet e spanjollit të talentaur, por duhet të shpenzojë rreth 100 milionë euro.

Gjigantët spanjollë janë në një situatë të vështirë financiare dhe megjithëse nuk duan të shesin lojtarët e çmuar, ata e dinë se paratë e gjeneruara nga shitja e tij do ta ndihmonin shumë ekipin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga