Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Gjithçka e hapur në Londër, ndërsa në Spanjë pritet konfirmimi i “ujqërve" (FORMACIONET ZYRTARE në Arsenal-Sporting dhe Sociedad-Roma)

Shkruar nga NEWSPORT
Gjithçka e hapur në Londër, ndërsa në Spanjë

Në orën 21:00 Arsenal do të pres Sportingun në “Emirates” për takimin e kthimit në fazën 1/16 të Europa League. Topçinjtë barazuan ndeshjen e parë në Lisbonë 2-2. Ky është një rezultat që favorizon disi më shumë Arsenal pasi sot luajnë përballë publikut të tyre. Arteta ka në dispozicion të gjithë grupin dhe do të kërkojnë medoemos kalimin më tej.

Roma do të luajë në Spanjë përballë Sociedad. Takimin e parë verdhekuqtë fituan 2-0 ku njërin gol e shënoi mbrojtësi shqiptar Kumbulla. Në këtë sfidë ekipi i Mourinho do të kërkojë të administrojë avantazhin prej dy golash dhe të mbylli hapësirat në prapavijë.

Formacionet Zyrtare:

Arsenal-Sporting

Arsenal (4-4-2): Ramsdale; Zinchenko; Saliba; Gabriel; Nelson; Tomiyasu; Jorginho; Xhaka; Martinelli; G.Jesus; Viera. Trajner: Mikel Arteta

Sporting (3-4-3): Adan; St. Juste; Diomande; Inacio; Esgaio; Pedro Goncalves; Ugarte; Matheus Reis; Edwards; Paulinho; Trincao. Trajner: Ruben Amorim

Real Sociedad-Roma

Real Sociedad (4-4-2): Remiro; Gorosabel; Zubeldia; Le Normand; Rico; Silva; Zubimendi; Merino; Mendez; Oyarzabal. Trajner: Imanol Alguacil

Roma (5-4-1): Patricio; Spnazzola; Smalling; Ibanez; Mancini; Karsdorp; Pellegrini; Cristante; Wijnaldum; Dybala; Belotti. Trajner: Jose Mourinho

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga