Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Galatasaray “zbraz” Tottenhamin, dy lojtarë transferohen nga Londra në Stamboll

Shkruar nga NEWSPORT
Galatasaray “zbraz” Tottenhamin, dy lojtarë transferohen nga

Davinson Sanchez dhe Tanguy Ndombele kanë vendosur që të mbyllin aventurën me skuadrën e Tottenham në Premier League.

Si mbrojtësi ashtu dhe mesfushori pritet që të bashkohen me Galatasaray, me këta ta fundit që kanë qenë mjaft aktivë këtë merkato dhe këtë verë pritet ta mbyllin me këtë goditje të dyfishtë.

Si Sanchez ashtu dhe Ndombele nuk janë pjesë e planeve të Ange Psotecoglou këtë sezon, me lojtarët që zgjedhjen më të mirë menduan largimin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga