Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

FOTOLAJM/ I ka dhënë  9 trofe “Nëndetëses”, Faruk Sejdini vëzhgon Dinamo City-n përballë Partizanit

Shkruar nga NEWSPORT
FOTOLAJM/ I ka dhënë  9 trofe “Nëndetëses”,

Aktualisht në “Arenën e Demave” po zhvillohet ndeshja mes Partizanit dhe Dinamos. Kjo përballje është e vlefshme për javën e 14-të të “Abissnet Superiore”.

Demat synojnë rikthimin te fitorja, ndërsa “Blutë” kërkojnë vazhdimësinë. Në stadoium për të parë këtë derbi është edhe një tifoz special i “Nëndetëses”. Fjala është për legjendën e “Bluve”, Faruk Sejdini.

Ky i fundit  ka preferuar të ndjekë nga afër ekipin e drejtuar nga Dritan Mehmeti , ndërsa  shpreson që skuadra e tij të dalë me 3 pikë nga kjo supersfidë. Kujtojmë se Sejdini me Dinamon i aka dalë të festojë 9 trofe. 5 herë ka fituar titullin kampion si lojtarë, ka fituar 3 Kupa të Shqipërisë, ndërsa ka koleksionuar një tjetër titull si trajner dhe është pikërisht në vitin 2002.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga