Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FOTO/ 1 orë me sytë nga qielli, Perez “nderon” Redbull

Shkruar nga NEWSPORT

Formula 1 zhvilloj garën e radhës në Singapor ku reshjet e shiut ndikuan për në shtyrjen e startit. Skuderitë priten për 1 orë me sytë nga qielli që reshjet e dendura të ndaloni dhe të startonin garën. Çdo gjë nisi normalisht pas pauzës por nuk munguan incidentet nga “Çmimi i Madh” i Singaporit.

Sergio Perez ka fituar me kohën më të mirë në “SingaporeGP” por që do të investigohet pasi mund të ketë pasur një shkelje kur në fushë ishte makina e sigurisë.

Charles Leclerc dhe Carlos Sainz ishin pilotët që përmbyllën podiumin. Max Verstappen nga një incident që ndodhi për shkak të humbjes së kontrollit, pasi në disa sektor pista kishte vende me lagëshitrë.

 

FOTO: 

[caption id="attachment_660883" align="alignnone" width="276"] Çmimi i madh i Singapor[/caption]

[caption id="attachment_660884" align="alignnone" width="334"] Renditja e përgjithëshme[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga