Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

FORMACIONI/ Tirana mban podiumin por Partizani kryeson me 6 lojtarë, ja kush janë 11 më të shtrenjtët e derbit

Shkruar nga NEWSPORT

Kur kanë mbetur vetëm 3 ditë nga derbi i shumëpritur mes Tiranës dhe Partizanit, biletat po avullojnë teksa deri tani janë shitur plot 9800 siç njoftoi Neësport.al. Një duel mes dy ekipeve pretendentë për kampion me fituesin e kësaj sfide që do të hedhënjë hap të rëndësishëm drejt objektivit kryesor.

Përballjet mes ekipeve, tribunave por edhe duelet direkte ndërmjet lojtarëve në fushë e bëjnë këtë derbi për t’u parë e shijuar. Më i miri mbetet për t’u vendosur në fushën e lojës por më të shtrenjtët mes ekipeve mund t’i shohim në faqen prestigjoze për të dhënat e lojtarëve, Tramsfermarkt.

Këtë duel e fiton Partizani me 6 lojtarë kundrejt 5 të bardhebluve por kampionët aktual kanë 3 nga 4 më të shtrenjtit. Bekaj, Lushkja dhe Hasani vlerësohen plot 400 mijë euro, aq sa edhe Rrapaj nga të kuqtë.

Më poshtë mund të shihni formacionin me lojtarët më të shtrenjtë në derbi:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga