Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Formacioni i Vitit në Arabinë Saudite, nuk ka vend për Cristiano RONALDON

Shkruar nga NEWSPORT

Cristiano Ronaldo bëri transferimin e bujshëm në Arabinë Saudite ku u transferua në janar te Al-Nassr, një transferim që shokoi botën e futbollit. Në 16 ndeshje të zhvilluara, portugezi shënoi 14 gola, gati 1 gol për ndeshje.

Megjithatë, duket se kjo nuk ka mjaftuar për ta bërë pjesë e formacionit të vitit të SofaScore. Në 16 ndeshje, CR7 është vlerësuar me notën 7.58 ndërsa lojtari që është përzgjedhur në sulm, golashënuesi më i mirë, Hamdallah i cili ka një notë më të ulët, 7.27 por kjo duket se nuk e ka penguar për të marrë vlerësimin e madh.

Lënia e Ronaldos jashtë këtij formacioni vjen për shkak se 5 herë fituesi i Topit të Artë erdhi në mes të sezonit dhe jo në fillim të tij.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga