Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Formacionet Zyrtare/ Shansi i ''artë'' për Lacion, dy shqiptarë në fushë

Shkruar nga NEWSPORT
Formacionet Zyrtare/ Shansi i ''artë'' për Lacion,

Lacio do të luajë në trasnfertë ndaj Frosinones për javën e 22-të të Seria A. Pas kualifikimit në gjysëmfinale të Kupës së Italisë fal portierit shqiptar Tomas Strakosha, lacialët do të kërkojnë një tjetër fitore për t'u afruar më shumë me zonën Champions.

Duke para barazimin e djeshme midis Romës dhe Milanit, Lacio ka një shans të artë ditën e sotme. Të dy trajnerët kane zgjedhue dhe formacionet zyrtare. Strakosha do të luaj si zakonisht nga minuta e parë, por si titullar do të luaj dhe një tjetër shqiptar, Durmishi.

Frosinone (3-5-2): Sportiello; Capuano, Salamon, Krajnc; Zampano, Chibsah, Viviani, Valzania, Beghetto; Ciano, Pinamonti

Lazio (3-5-1-1): Strakosha; Bastos, Acerbi, Radu; Marusic, Parolo, Badelj, Luis Alberto, Durmisi; Caicedo, Immobile

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga