Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

FORMACIONET/ Bajrami titullar, trajneri i Empolit i beson edhe mesfushorit të Kombëtares U21 në Kupë

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONET/ Bajrami titullar, trajneri i Empolit i beson edhe mesfushorit

Empoli do të luajë ndeshjen e Kupës së Italisë ndaj Hellas Verona. Sfida e vlefshme për fazën  e 1/16 ka nisur në orën 15:00, ndërsa te Empoli në fushë do të jenë 3 shqiptarë. Ujkani do të luajë më fund titullar së bashku me Nedim Bajramin.

Supriza e madhe e trajnerit Andreazzoli në formacion është përfshirja e Kristjan Asllani mesfushorit të Kombëtares U21. 19-vjeçari ka shkëlqyer te moshat dhe është ftuar shumë herë në skuadrën e parë, ndërsa tani luan titullar në një ndeshje Kupe ndaj Veronës.

ELLAS VERONA (3-4-2-1): Pandur; Cetin, Coppola, Sutalo; Rüegg, Hongla, Veloso, Ragusa; Cancellieri, Bessa; Lasagna.

EMPOLI (4-3-1-2): Ujkani; Fiammozzi, Romagnoli, Viti, Marchizza; Bandinelli, Asllani, Haas; Bajrami; Mancuso, La Mantia.

Tags:

SERIA A BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga