Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Flamurtari gjen portierin për sezonin e ri

Shkruar nga NEWSPORT

[caption id="attachment_8414" align="alignleft" width="300"]argent halili Argent Halili, portieri i Flamurtarit për sezonin e ri[/caption]

Në Vlorë ndryshimet do të jenë të vogla, kjo po duket edhe në prurjet, por edhe në rinovimet që po bëhen në grupin e lojtarëve dhe të stafit të Flamurtarit. Trajneri Gugash Magani ka ruajtur bazën e skuadrës, duke mbajtur titullarët e sezonit të shkuar, ndërsa vjen dhe konfirmimi i radhës.

Portieri me përvojë, Argent Halili, do të jetë dhe vitin e ardhshëm pjesë e Flamurtarit. U përfol një largim i mundshëm i 32-vjeçarit, ndërsa lënia e vendit bosh nga Ilion Lika, por edhe mungesa e akordit me malazezin Vujadinoviç sollën që lojtari në fjalë të qëndrojë në Vlorë. Kjo është pohuar nga të dyja palët dhe ai do të vazhdojë të jetë pjesë e ekipit për sezonin 2016-2017.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga