Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Fitorja me Australinë lë me pasoja Francën, një tjetër yll i jep “lamtumirën” Kupës së Botës

Shkruar nga NEWSPORT
Fitorja me Australinë lë me pasoja Francën, një tjetër
Nuk kanë fund hallet te skuadra e Francës, e cila edhe pse fitoi ndaj Australinë me shifrat 4-1, përsëri nuk ka festë për kampionët në fuqi. Pikërisht në ndeshjen e mbrëmjes së djeshme është dëmtuar një tjetër lojtar titullarë i “Gjelave”. Bëhet fjalë për Lucas Hernandez, i cili pikërisht në momentin e golit të Australinë dëmtohet dhe kp gjurin me dorë, ku më pas u mësua se mbrojtësi kishte këputur ligamentin e kryqëzuar të përparmë në gjurin e djathtë. Fatkeqësisht për Francën dhe Didier Deschamps, lojtari ëhstë i detyruar t’i thotë “lamtumirë” Kupës së Botës pas vetëm 8 minutave lojë në Katar 2022. Në këtë mënyrë hallet për teknikun e “Gjelave” veçse shtohen, ndërsa ky dëmtim mund të detyrojë lojtarin të mbyllë edhe sezonit, një lajm akoma më i keq për kampionët e Gjermanisë, Bayern Munich që shikon të humbasë titullarët gjatë angazhimit në kampionatin botërorë.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga