Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

“Firo” te Laçi, dy futbollistë pranë largimit nga kurbinasit

Shkruar nga NEWSPORT

Laçi u rikthye te fitorja në kampionat përballë Kastriotit duke marrë një rezultat bindës 4-1 përapra tifozëve të vet. Një ndeshje që çliroi kurbinasit që po kalonin një moment negative dhe tashmë shohin përpara Teutën në një ndeshje direkte të martën në orën 13:00.

Tekniku Mezani do të bëjë pas mbrojtësit Velkoski dhe Alla të cilët janë të dëmtuar ndërsa sipas shtypit të shkruar, pritet të largohen edhe dy lojtarë të tjerë. Serbi Luka Cucin dhe ukrainasi Mykyta Peterman do të ndërpresin kontratën me konsensus pas minutave të pakta këtë sezon.

Cucin shpeshherë ka qenë edhe titullar ndërsa ukrainasi nuk ka luajtur shumë pasi konkurenca në mesfushë është e lartë. Klubi i Laçit akoma nuk ka bërë një njoftim zyrtar por Cucin nuk është pjesë e ekipit që nga rifillimi i sezonit.

[caption id="attachment_677875" align="alignnone" width="364"] Luka Cucin[/caption]

[caption id="attachment_677876" align="alignnone" width="474"] Mykyta Peterman[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga