Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Fillojnë problemet te INTER, "ylli" zikaltër rrezikon kampionatin

Shkruar nga NEWSPORT
Fillojnë problemet te INTER, "ylli" zikaltër rrezikon

Inter do të zhvillojë një miqësore me Atletico Madrid, një ndeshje e vlefshme për të ngrohur "muskujt" përpara fillimit të kampionatit. Megjtihatë duket se problemet te italianët kanë filluar përpara sezonit. Bëhet fjalë për Radja Neinnggolan, i cili ka pësuar një dëmtim përpara disa javësh dhe tashmë nuk është akoma gati për të luajtur, madje nuk do të jetë as ndaj spanjollëve.

Sikurse raportojnë mediat italiane, belgu rrezikon edhe fillimon e kampionatin, duke mos qenë prezent në fushën e blertë për të ndihmuar skuadrën. Ish-lojtari i Romës shihet si një përforcim shumë i mirë i zikaltërve, duke balancuar lojën në mesfushë, aty ku Inter ka "futur ujë" në sezonet e fundit.

 

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga