Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

“Nuk e di si jam ende këtu”, ish-trajneri i Partizanit rrëfen vdekjen e djalit: Mbaj mend çdo sekond, shkruaja emrin e tij në rërë

Shkruar nga NEWSPORT
“Nuk e di si jam ende këtu”, ish-trajneri i Partizanit
Andrea Agostinelli

Ish-trajneri i Partizanit, Andrea Agostinelli ka bërë një rrëfim prekës në TV Play për vdekjen e djalit të tij, Gianmarco. Agostineli tregon si e përballoi atë situatë tragjike të jetës së tij dhe se si erdhi në Shqipëri për të larguar disi mendjen nga Italia.

-Pjesë nga rrëfimi i Agostinellit-

Djali im Gianmarco humbi jetën kur ishte 33 vjeç. Fakti që shkova në Shqipëri një vit pas vdekjes së tij ishte si një reagim për t’u larguar nga Italia.

Unë mendoj se kjo është gjëja më e keqe që i ndodh një qenieje njerëzore. Ndonjëherë i them vetes se koha nuk ndryshon asgjë. Thjesht ndryshoni menaxhimin e dhimbjes.

Mbaj mend çdo sekondë të asaj që ndodhi. Isha në Romë, e kisha lënë djalin një natë më parë në Pistoia. Vdiq brenda hotelit të një mikut tim ku shkonim çdo vit, çdo të diel dhe aty fitonim dy kampionate.

Kështu që mendoni për këtë, në vend të gëzimit tim më të madh ishte edhe drama ime më e madhe. Ndonjëherë pyes veten se si e kalova këtë dramë dhe jam ende këtu.

Mbaj mend gjërat që bëja dikur në Durrës. Shkova në plazh në mëngjes dhe bëra gjëra që më bënë të mendoja se isha vërtet e çmendur. Dikur shkruaja emrin e djalit tim në rërë me guaska.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga