Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Elis Bakaj transferohet sot në Kroaci

Shkruar nga NEWSPORT
Elis Bakaj transferohet sot në Kroaci

Ish-futbollisti i Tiranës, Elis Bakaj, sot do të lërë kryeqytetin për t’u transferuar në Kroaci, pasi pak ditë më parë firmosi një kontratë dyvjeçare me RNK Splitin, një skuadër që është në nivel elitar në këtë vend. Baklaj ishte kthyer në Tiranë për të marrë bagazhet, si dhe për t’u takuar me familjarët, miqtë dhe shokët e skuadrës, ndërsa tani për të nis një aventurë e re në kampionatin kroat, ku shok skuadre do të ketë mbrojtësin Amir Rrahmani. Elis Bakaj, përveçse me të tria skuadrat e kryeqytetit, Partizanin, Dinamon dhe Tiranën, ka luajtur edhe në kampionate të huaja, si në Rumani, Ukrainë, Izrael dhe tani në Kroaci.

Tags:

VENDI

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga