Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Elbasani siguroi ngjitjen në Kategorinë e Parë, ish-kapiteni kampion gati të marrë drejtimin e skuadrës

Shkruar nga NEWSPORT
Elbasani siguroi ngjitjen në Kategorinë e Parë, ish-kapiteni

AF Elbasani arriti të siguronte ngjitjen në Kategorinë e Parë, por humbi në finale ndaj Vorës. Kjo gjë ka bërë që drejtuesit të hedhin sytë nga e ardhmja për të ndërtuar një skuadër kompetitive për t’u ngjitur në Superiore.

Verdhekuqtë po mendojnë të marrin në krye të pankinës ish-kapitetin që fitoj titullin kampion, Nevil Dede. Ky i fundit e njeh mirë kampin e Elbasint dhe për këtë arsye ata po mendojnë t’i besojnë atij revulucionin që skuadra do pësojë në merkato.

Sa u përket lëvizjeve në merkato pritet të jenë të shumta, dhe grupi aktual do të jenë shumë pak ata që do të vijojnë bashkëpunimin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga