Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

EKSKLUZIVE/ Arbitra me eksperiencë në Egnatia-Vllaznia, një gjyqtar i UEFA-s në VAR

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ Arbitra me eksperiencë në Egnatia-Vllaznia, një

Egnatia do të luajë përballë Vllaznisë të shtunën e 2 dhejtorit në kuadër të javës së 15-të të Superiores. Ndeshja e zhvilluar në “Arena Egnatia”, do të startojë në orën 13:30.

FSHF ka caktuar edhe arbitrat për këtë ndeshje mjaft interesante. Gjyqtari kryesor i kësaj sfide do të jetë Dorjan Maletaj, ndërsa asistentët e tij janë Erind Burgu dhe Rejdi Zajimi. Si arbitër i katërt është emëruar Daniel Vrapi.

Përsa i përket VAR, në dhomën e teknologjisë do të jetë një arbitër i UEFA-s siç është Enea Jorgji. Ndërsa asistent i tij do të jetë Nertil Bregasi.

ARBITRAT E NDESHJES EGNATIA - VLLAZNIA

Arbitër kryesor: Dorjan Maletaj (Tropojë)

Asistent 1: Erind Burgu (Fushë-Krujë)

Asistent 2: Rejdi Zajimi (Tiranë)

Arbitër i 4: Daniel Vrapi (Tiranë)

Var: Enea Jorgji (Elbasan)

Avar: Nertil Bregasi (Tiranë)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga