Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

EGNATIA – KASTRIOTI/ Për trajnerët është FINALE, krutanët favorizohen prej...historisë

Shkruar nga NEWSPORT
EGNATIA – KASTRIOTI/ Për trajnerët është FINALE,

Egnatia do të përballet ditën e sotme në orën 15:00 me Kastriotin për javën e 6 të Abissnet Superiore. Dy trajnerët e konsiderojnë si një finale ndeshjen e sotme ndikuar edhe nga situata në tabelën e renditjes. Egnatia nodhet në vendin e 6 me 7 pikë ndërsa krutanët poshtë tyre me 2 pikë më pak.

Në këtë ndeshje, Kastrioti vjen me grupin e plotë ndërsa Egnatias i mungon përsëri kapiteni Jackson teksa Redon Mihana është bashkuar me grupin. Përballjet mes dy ekipeve kanë prodhuar rivalitet dhe në total janë përballur 10 herë ku krutanët kryesojnë bilancin me 6 fitore kundrejt 4 të rrogoxhinasve dhe asnjëherë nuk ka pasur “paqe”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga