Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

"E përbashkëta mes varrezave dhe klubit të Tironës...", tifozët e Partizanit zbuluan koreografinë e ultrasve bardheblu para takimit

Shkruar nga NEWSPORT

Partizani luajti dje kundër Tiranës, ndeshje që përfundoi me rezultatin 2-0 në favor të të kuqve. Në këtë takim spektakli në shkallët e stadiumit ishte prezent me dy tifozëritë që shkëlqyen. Interesi ishte i madh për të mësuar koreografitë e tyre.

Grupimi "Tirona Fanatics" kishte përgatitur një banderolë me disa varreza dhe një stadium, duke e krahasuar me vendndodhjen e kompleksit të Partizanit, në zonën e Tufinës.

Por sicc u pa dhe në shkallët e stadiumit, ultrasit e kuq e kishin mësuar para sfidës se ccfarë kishin përgatitur bardheblutë. Ata iu përgjigjen me një banderolë ironizuese ku shkruhej: "E përbashkëta mes varrezave dhe klubit të Tironës, të dyja prona bashkie..."

[caption id="attachment_683444" align="alignnone" width="1024"] Koreografia e tifozëve bardheblu[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga